Проектна діяльність у регіоні Прибужжя набуває все більшої популярності: представники громадських організацій та новостворених об’єднаних територіальних громад шукають можливостей для залучення додаткових коштів на втілення різних ініціатив в організаціях та громадах.
Задля набуття нових знань та ознайомлення із практичними рекомендаціями щодо проектної діяльності у місті Володимирі-Волинському з ініціативи Фонд Ігоря Гузя “Прибужжя” та Асоціація місцевого самоврядування Прибужжя 11 травня відбувся вже другий захід з проектної діяльності – тренінг «Написання проектів: покрокова робота над проектом». Заняття проводили виконавчий директор Фонду Ігоря Гузя «Прибужжя» Borys Karpus та виконавчий директор Асоціації місцевого самоврядування Прибужжя Валентина Степюк.
Участь у заході брали близько 30 людей, серед яких – представники об’єднаних територіальних громад регіону «Прибужжя», комунальних установ та громадських організацій. Вони виявили бажання дізнатися нове та випробувати на практиці навички з проектної діяльності, а також взяти участь у конкурсі проектів «Крок назустріч», ініційованого Фондом Ігоря Гузя «Прибужжя».
Нагадаємо, Фонд Ігоря Гузя «Прибужжя» спільно з програмою “Активні громадяни” від Британської ради в Україні проводить третій етап конкурсу міні-грантів «Крок назустріч». Мета конкурсу – сприяти самоорганізації місцевих громад Любомльського, Іваничівського та Володимир-Волинського районів, а також міст Нововолинська та Володимира-Волинського для підтримки ініціатив, спрямованих на вирішення актуальних місцевих проблем.
У першій частині тренінгу учасникам пояснили різницю між поняттями «проект», «заявка», «конкурс» і т.д., а також повторили матеріал, із попереднього заняття. Другу частину заходу присвятили специфіці конкурсу Фонду Ігоря Гузя «Прибужжя» та правилам заповнення заявки на участь в ньому. Учасникам тренінгу повідомили детальну інформацію, яка необхідна для того, аби правильно зробити та подати проектну заявку.
«Оскільки будь-який хороший проект розпочинається із формулювання проблеми, і якщо вона визначена некоректно, то і проектна заявка в результаті буде важкою до написання та незрозумілою експерту, що її оцінює», – повідомив виконавчий директор Фонду Ігоря Гузя «Прибужжя» Борис Карпус. Через це учасники тренінгу вчились обгрунтовувати потреби реалізації проекту, правильно формулювати мету і завдання, складали основні заходи, визначали головні продукти (тобто результати) проекту.
Окремо йшлося про бюджети проектів. «Під час роботи над проектом варто розрізняти поняття кваліфікованих та некваліфікованих витрат, прямих і непрямих видатків, непередбачуваних витрат та субпідряд», – додав Борис Карпус. «Також розглянули не менш важливе питання – оцінку проектної заявки – як вона відбувається, за якими критеріями, ким, і як проект фінансується», – повідомила Валентина Степюк.
«Тренінг був насиченим і продуктивним, так як учасники мали змогу поставити усі питання та отримати на них відповіді, а найголовніше – правильно спланувати свій проект. Надіємось, що обсягу отриманих знань вистачить, щоб підготувати цікаві проектні заявки на конкурс Фонду Ігоря Гузя «Прибужжя» – «Крок назустріч», так як учасники заходу готуються до активної проектної роботи», – наголосила виконавчий директор Асоціації місцевого самоврядування Валентина Степюк.