На захід ініційований виконавчим комітетом міської ради були запрошені представники громадських організацій, депутати міської ради, громадські активісти, голови та члени ОСББ та ініціативні групи. Організаторами та, по сумісництву, лекторами семінару виступили виконавчий директор фонду Ігоря Гузя “Прибужжя” Борис Карпус та виконавчий директор Асоціації місцевого самоврядування Прибужжя Валентина Степюк.
Після виступу Валентини Степюк присутні на семінарі в своїй більшості підтримали ідею запровадження бюджету участі у Володимирі-Волинському. Але, враховуючи, що бюджет міста на 2017-ий рік вже сформований, цю ідею доведеться втілювати вже з наступного року.
В Україні бюджет участі запроваджений в багатьох містах. Так, наприклад, у Вінниці мешканці пропонували встановлювати світлофор та пішохідні переходи, облаштувати дитячі майданчики та встановити відеокамери у школах. Перемогу здобули 5-ть великих проектів та 6-ть малих. В Полтаві реалізовано 58-ім проектів на загальну суму більше ніж 9-ть мільйонів гривень. У Рівному на бюджет участі у 2017 році виділено 10-ть мільйонів гривень, містяни подали 45-ть проектів, з яких 34-ри допущено до голосування.
Подібних прикладів досить багато, головне, що варто пам’ятати, що бюджет участі – це механізм вирішення найбільш актуальних проблем міста, який додатково допомагає налагодити співпрацю органів місцевого самоврядування з населенням.
Детальніше про сам проект бюджету участі, на прикладі міста Києва розповів виконавчий директор фонду Ігоря Гузя “Прибужжя” Борис Карпус. Так у столиці передбачений загальний обсяг видатків на реалізацію проектів на 2017 рік становить 50 мільйонів гривень. Мінімальний вік автора проекту – 16-ть років, а максимальна вартість – 1 мільйон гривень. Проекти можуть стосуватись практично всіх галузей життя громадян (спорт, безпека, благоустрій, культура, туризм тощо).
В завершальній частині свого виступу керівник фонду Ігоря Гузя “Прибужжя” ознайомив присутніх з документами, які потрібно заповнити авторам проектів у Києві, щоб їх ідея була розглянута та звітними документами, за які відповідають виконавці проектів-переможців.