«Проектна діяльність – важлива складова розвитку кожної територіальної громади»-під таким девізом
у місті Володимир-Волинському пройшов семінар-навчання «Написання грантових проектів».
Написання проекту на одержання гранту – це тривалий процес (особливо для тих, хто займається цим вперше) та можливість по-новому подивитись на свою громаду, організацію, її цілі та завдання. Тому про те, як правильно писати проекти та залучати додаткові інвестиції шляхом проектної діяльності, йшлося на семінарі-тренінгу «Написання грантових проектів: підготовка та їх реалізація», який проходив за підтримки Фонду Ігоря Гузя «Прибужжя» та Асоціації місцевого самоврядування Прибужжя для представників органів місцевої влади, громадських організацій та установ об’єднаних територіальних громад.
Організатори заходу Борис Карпус та Валентина Степюк ставили за мету надати учасникам корисну інформацію щодо проектної діяльності – як правильно писати проект, щоб отримати грант, на що звертати увагу під час його написання, аналізували помилки, які часто допускаються під час проектної діяльності, знайомили з основними аспектами підготовки, оцінки і відбору для їх фінансування тощо.
Виконавчий директор Асоціації місцевого самоврядування Прибужжя Валентина Степюк представила презентацію-рекомендацію «Як правильно написати проект» і у підсумку свого виступу наголосила, що процес написання заявки починається з вивчення власних можливостей. Тому перед її написанням, слід задати собі та знайти відповіді на три запитання: Хто скористається результатами виконання проекту? Чи сприятиме виконання проекту подальшому розвитку громади? Чи вистачить сил, часу та бажання на написання та виконання проекту? Тільки після цього слід розпочинати роботу, так як наступним кроком буде пошук грантодавця, який профінансує проект.
Також відбулася презентація ІІІ етапу Конкурсу Фонду Ігоря Гузя «Прибужжя» – «Крок назустріч». Виконавчий директор Фонду Борис Карпус підкреслив, що для того, аби заявка виконала свою роль – отримала ресурси для реалізації проекту, потрібно правильно та чітко для сприйняття грантодавця її написати. Проект лише тоді має шанси на успіх, коли він логічний, завдання проекту відповідають меті, засоби реалізації – завданням, коли управління – просте й ефективне, а бюджет – реальний. Тому дав ряд цінних рекомендацій щодо написання проектів на конкурс Фонду Ігоря Гузя «Прибужжя».
Заступник міського голови Володимир-Волинської міської ради Ярослав Матвійчук розповів про проектну діяльність в рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна», яка на сьогодні вже принесла практичні результати – реалізовані спільні з Польщею проекти. За словами посадовця, додаткове фінансування та всебічне сприяння від держави отримують насамперед ті громади, які докладають зусиль для свого подальшого розвитку. А одним із шляхів такого розвитку є участь у проектах. Тому проектну діяльність слід активно розвивати і підтримувати в своїх громадах. Наголосив, що чим більше проектів будуть писати, тим більшого досвіду набуватимуть, тим досконалішим буде кожен наступний проект.
Начальник відділу проектної діяльності та міжнародного співробітництва Володимир-Волинської міської ради Любов Саць представила презентацію транскордонного проекту «Чиста вода на Побужжі», реалізованого виконавчим комітетом міської ради, і розповіла, що вдалося зробити в рамках цього проекту. А це і прокладання у місті Володимирі-Волинському нових водогонів, і встановлення нових насосних станцій, і резервуару, і повна модернізація водозаборів міста. Втім, як кажуть, краще один раз побачити, ніж сім разів почути. Тож дивитися на реалізований проект учасники семінару вирушили до водозабору, де гідом для них став головний інженер управління водопровідно-каналізаційного господарства Ярослав Ковалюк. Учасники семінару на практиці побачили, як можна реалізувати мрію за кошти грантодавців, тому були приємно вражені повністю реконструйованими приміщеннями водозобору, неперевершеними системами, новенькими меблями та сучасним технічним обладнанням.
У підсумку семінару дійшли висновку, що потрібно писати проекти аби залучати додаткові кошти на розвиток своєї громади, і що необхідно організувати для них ще одне тренінгове практичне заняття з написання проектів.
Організатори заходу пообіцяли таке заняття невдовзі провести не тільки для учасників семінару а й для усіх, хто бажає долучитись до проектної діяльності.